Karnisze drewniane

To stylowy karnisz sufitowy skomponowany z drewna, z aplikacjami z galwanizowanego metalu, odpowiedni dla zasłon na żabki. Jego geometryczny kształt pozwala mu dopasować się do pomieszczeń zaaranżowanych w nowoczesnym stylu.. Karnisz dostępny jest w profilu o przekroju 25x25 mm, w 5 różnorodnych kolorach.

Cuadro posiada wsporniki regulowane z szyldem magnetycznym, zależnie od wersji karnisza - pojedyncze lub podwójne. Bez względu na wersję, w zestawie umieszczonych jest 10 sztuk agrafek ze ślizgiem.

Karnisz pojedynczy zawiera: 1x drążek drewniany o przekroju 25x25mm, 2 szt. wsporników, 1x para zakończeń, 10x agrafka ze ślizgiem (na mb).

Karnisz podwójny zawiera: 2x drążek drewniany o przekroju 25x25mm, 4 szt. wsporników, 2x para zakończeń, 10x agrafka ze ślizgiem (na mb).

Montaż karnisza Cuatro

instrukcja montażu karniszy


Istotnym elementem przy doborze karnisza jest sposób jego montażu – do ściany, sufitu lub rozporowo.

Najczęściej stosuje się zasadę montażu w połowie odległości pomiędzy oknem a sufitem, jednak nie mniejszej niż 5 cm powyżej okiennego nadproża. Takie rozwiązanie optycznie powiększy pomieszczenie.

Karnisz powinien być szerszy od wnęki okiennej o około 40-60 cm, odległość z każdej strony okna wyniesie więc około 20-30 cm.

Należy zmierzyć odległość parapetu, grzejnika lub innego odstającego elementu od ściany, a następnie dodać około 3 cm na swobodne sfalowanie firany. Jeżeli natomiast nasz parapet wychodzi poza ścianę o ponad 17 cm, powinniśmy poszukać możliwości zamontowania wspornika do sufitu. Pozwoli to na dowolne dopasowanie odległości drążków od ściany.

W przypadku karnisza o długości powyżej 2 m konieczne będzie użycie dodatkowego, trzeciego wspornika, na jego środku.

Karnisze drewniane
Karnisz CuadroNowoczesny karnisz drewniany Cuadro

 

To stylowy karnisz sufitowy skomponowany z drewna, z aplikacjami z galwanizowanego metalu, odpowiedni dla zasłon na żabki. Jego geometryczny kształt pozwala mu dopasować się do pomieszczeń zaaranżowanych w nowoczesnym stylu.

Cuadro posiada wsporniki regulowane z szyldem magnetycznym, zależnie od wersji karnisza - pojedyncze lub podwójne. Karnisz dostępny jest w profilu o przekroju 25x25 mm, w 5 różnorodnych kolorach.

Podstawowe parametry

Uwagi

Podsumowanie

Ilość: szt.
Cena łącznie:
0,00 zł
Czas oczekiwania:
10 dni roboczych
Forma płatności:
Płatności online, Za pobraniem

Inni też kupili